Blog

Czosnek w szklarni

Czosnek w szklarni

Czosnek, roślina jednoroczna, która znana jest już od Starożytności. Jest niezwykle cennym źródłem substancji azotowych i bezazotowych, celulozy, związków nieorganicznych oraz mikroelementów.


Najlepsze sposoby ogrzewania szklarni

Ogrzewanie szklarni i tuneli foliowych

Temperatury powietrza w klimacie umiarkowanym mogą być stosunkowo niskie. Nie są to zatem optymalne warunki dla rozwoju większości roślin. Rozwiązaniem są uprawy szklarniowe, pod warunkiem utrzymania temperatury na odpowiednim poziomie. W tym celu konieczne jest zastosowanie jednego z systemów grzewczych, który zapewni odpowiednie warunki dla wzrostu uprawianych roślin.

Pomidory w szklarni

Pomidory w szklarni - co warto wiedzieć?

Pomidory to bardzo wdzięczne warzywa. Mają bardzo wiele zastosowań w kuchni, można spożywać je na surowo, a ich uprawa nie jest trudna. Wszystko to sprawia, iż pomidory to jedno z najczęściej uprawianych warzyw w przydomowych ogródkach lub na działkach. Faktem również jest, iż uprawa pomidorów wymaga dość dużego naświetlenia oraz stosunkowo  wysokiej temperatury.


szklarnia konewka

Największe błędy w uprawach szklarniowych

 

Szklarnia pozwala stworzyć roślinom warunki klimatyczne, odpowiednie do maksymalizacji plonów. Zanim jednak proces upraw zostanie rozpoczęty, warto zapoznać się z kilkoma zasadami, celem uniknięcia najczęściej popełnianych błędów podczas upraw szklarniowych.