Maty kokosowe

Polecamy prasowane maty kokosowe najwyższej jakości do upraw szklarniowych, a szczególnie do produkcji pomidorów, ogórków, papryki, gerbery i róż o wymiarach:
- 100 x 20 x 10 cm,
- 100 x 15 x 10 cm.

Proces produkcji jest nadzorowany przez producenta substratów ogrodniczych Projar. Maty kokosowe mają dodatek 25% bardzo dobrze oczyszczonych chipsów.
Produkt sprzedawany jest w wielu krajach Europy Zachodniej, dlatego podlega kontroli jakości laboratorium w Hiszpanii. Włókno kokosowe w porównaniu z wełną mineralną jest podłożem cieplejszym i korzystniej wpływa na rozwój systemu korzeniowego. Maty kokosowe mają bardzo dobre właściwości fizyczne, a do tego kokos dzięki swojej unikalnej strukturze wolno ulega degradacji. Efektem zastosowania mat kokosowych jest wyższy i bardziej wyrównany plon oraz szybszy wzrost roślin. Jest to rozwiązanie ekologiczne (nie ma problemów z utylizacją) i naturalne.

 

 

 

pomidory - maty do szklarni

 

 

 

pomidory - maty do szklarni

 

 

Charakterystyka mat:

Zawartość części organicznych: 96%

 

Dobre podłoże powinno charakteryzować się:

  • wysoką i trwałą porowatością: 95%
  • dużą pojemnością wodną: 85%
  • dużą pojemnością powietrza: 35,5%
     

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem mat kokosowych lub macie pytania dotyczące ich użytkowania, zapraszamy do kontaktu z naszym punktem sprzedaży w Poznaniu.

 

maty kokosowe