Blog

Pierwsza szklarnia - co należy wiedzieć?

Decyzja odnośnie zakupu pierwszej szklarni powinna być dobrze przemyślana. Rodzaj, wielkość oraz wyposażenie szklarni, to kluczowe elementy które wpływają bezpośrednio późniejsze jej funkcjonowanie. Dlatego też, w niniejszym wpisie postaramy się przybliżyć nieco bardziej najważniejsze kwestie jakie należy rozważyć podejmując decyzję o pierwszej szklarni.
Pomidory w szklarni

Pomidory w szklarni

Pomidory to bardzo wdzięczne warzywa. Mają bardzo wiele zastosowań w kuchni, można spożywać je na surowo, a ich uprawa nie jest trudna. Wszystko to sprawia, iż pomidory to jedno z najczęściej uprawianych warzyw w przydomowych ogródkach lub na działkach. Faktem również jest, iż uprawa pomidorów wymaga dość dużego naświetlenia oraz stosunkowo  wysokiej temperatury. Z uwagi na krótkie (i czasami chłodne) lato w Polsce, uprawa pomidorów na zewnątrz możliwa jest jedynie przez kilka krótkich miesięcy, od maja do sierpnia. Z uwagi na warunki pogodowe oraz specyfikę hodowli pomidorów, coraz częściej sadzone są one w szklarniach - zarówno tych profesjonalnych, jak i na użytek własny.

Szklarniowa uprawa pomidorów pozwala w znacznym stopniu wydłużyć okres ich sadzenia. Głównymi czynnikami mającymi wpływ na uprawę ma w tym przypadku fakt ogrzewania szklarni oraz stopień jej nasłonecznienia.